زیره کفش ویبرام چیست؟

زیره کفش ویبرام چیست؟

زیره کفش ویبرام Vibram

در این مطلب سفرنورد شما را با زیره ویبرام و مزایای آن آشنا می کند.

امروزه استفاده و تولید کفش هایی که مناسب برای همه ی فصول، مکان ها و شرایط باشد، به امری محال و غیر ممکن تبدیل شده است. با افزایش آگاهی تولید کنندگان نسبت به همخوانی نوع کفش و کیفیت راه رفتن بسیاری از آن ها به تولید انواع کفش با استاندارد های مشخص دست زده اند. به همین خاطر است که اکنون کمتر کفش استانداردی را می بینیم که برای تمامی شرایط آب و هوایی و سطوح مختلف تولید شده باشد.

 

کوهنوردان جامعه هدف مهمی برای تولید کنندگان کفش هستند که می بایست برای تولید انواع کفش مناسب برای آن ها طراحی های مختلفی را به کار گرفت. در این طراحی می بایست شرایطی از جمله راه رفتن روی سطوح صاف و سخت همچون سنگ برای کفش در نظر گرفته شود.

 

زیره کفش چیست؟

زیره های کفش به قالب ها با شکل های مختلفی گفته می شود که در جنس های مختلف در بازار تولید شده و هر کدام ویژگی های منحصر به فردی دارند. اغلب زیره ها به دو نوع زیره خارجی و داخلی تقسیم می شوند. زیره ی درونی کفش از جنس مواد نرم و انعطاف پذیر است که خاصیت ضد ضربه نیز دارد، بنابراین کمترین آسیب به کف پای افراد وارد می شود.

زیره ویبرام

از طرفی زیره ی خارجی کفش در قسمت بیرونی کفش قرار گرفته که کیفیت در طراحی آن می تواند راه رفتن روی سطوح مختلف را ممکن سازد. اغلب زیره هایی که در بازار طراحی می شود برای سطوح مختلف در تابستان یا زمستان کاربرد دارد و این تنوع تولید انواع کفش کوهنوردی را متناسب با شرایط اقلیمی و زمینی ممکن ساخته است.

زیره ویبرام

شرکت ویبرام که توسط کوهنورد معروف و سرشناس ویتاله برامانی ایجاد شده است یکی از برند های مطرح در تولید انواع زیره ی کفش مناسب کوهنوردی می باشد. ویبرام که مخفف نام ویتاله برامانی می باشد با طراحی های مختلف خود انواع زیره پلاستیکی نرم و مقاوم را در کشور ایتالیا تولید کرده و محصولات این شرکت به سراسر جهان صادر می گردد.

زیره ویبرام

ویتاله برامانی خود از کوهنوردان معروفی است که بعد از صعود های خود به فکر افتاد تا زیره کفشی مناسب برای سطوح مختلف صاف و سخت تولید کند تا کوهنوردان بتوانند به بهترین شکل در شرایط اقلیمی متفاوت از آن استفاده کنند. در واقع زیره کفش ویبرام در ابتدا ایده ای برای تولید کفش مقاوم برای کوهنوردان بود و امروز زیره های مختلف برای کاربرد های متنوع در بازار عرضه می گردد.

 

کوهنوردان با استفاده از کفش هایی که دارای زیره کفش ویبرام هستند می توانند به راحتی سنگ نوردی کرده و همچنین در سطوح صاف و برفی راه بروند.

تهیه زیره کفش ویبرام در ایران نیز برای تولید کفش های مختلف به امری رایج تبدیل شده است و اغلب در شرکت های مختلف از زیره کفش ویبرام به دلیل مقاومت خوب در برابر سایش و کیفیت بالا استفاده می کنند.

زیره ویبرام
زیره ویبرام

زیره های ویبرام در بازار نام های مختلفی دارند که چون از جنس پلاستیک هستند به آن لاستیک ویبرام نیز گفته می شود. برند ویبرام با تولید زیره کفش مناسب توانسته است مشکلات بسیاری از کوهنوردان، سنگ نوردان و افراد با مشاغل سخت را حل نماید و از این لحاظ برند معتبری در جهان به شمار می رود.

زیره ویبرام-مجله سفرنورد –

تحریریه سفرنورد-انتشار با ذکر منبع بلامانع

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها