حفظ آمادگی جسمانی در کوهنوردی

آمادگی جسمانی

حفظ آمادگی جسمانی در کوهنوردی

آمادگی جسمانی ، کوهنوردی و تمرینات

هدف ما رسیدن به آمادگی کامل جسمی و ذهنی برای انجام ورزش کوهنوردی است. در کوهنوردی قوی و محکم بودن در هنگام بروز حادثه از اهداف ماست. در این مقاله حوادث پیش آمده متعددی از سراسر جهان مورد اشاره قرار گرفته است. با توجه به این موضوع که اهداف مختلف به مقدار نیروی متفاوتی نیاز دارند، بهترین راه برای اطمینان از یک ورزش ایمنی و موفق بدون در نظر گرفتن هدفی که انتخاب کرده اید، رسیدن به آمادگی جسمانی لازم با انجام تمرینات برنامه ریزی شده است. در کوهنوردی، امادگی جسمانی درصد بالایی از شرایط فیزیکی را شامل می شود.

 

🔸🔹اغلب در ارتفاعات بالا با داشتن کوله پشتی سنگین در شیب های مختلف، با وجود زمین های نا هموار، دو ویژگی حرکتی و توان قلبی-عروقی حایز اهمیت است.

 

ارتباط آمادگی جسمانی و هم هوایی در ارتفاعات

بالا بودن سطح آمادگی جسمانی می تواند به شما کمک کند تا در ارتفاع بتوانید بهتر هم هوا شوید. به بیان ساده تر کوهنوردان اماده انرژی کمتری برای انجام کارهای لازم در یک روز سخت کوهنوردی مصرف می کنند و بدنشان برای هم هوا شدن با محیط اماده است.

 

🔹🔸ایجاد یک برنامه آموزشی کوهنوردی

آموزش کوهنوردی با استفاده از اهداف معین وتحت جدول زمانی مشخص، به آماده سازی یک ورزشکار استقامتی با آمادگی قلبی- عروقی بالا آمادگی قلب و ریه هاو آمادگی حرکتی به ویژه استقامت، قدرورزشکار استقامتی یک ورزشکار استقامتی، قهرمان کوهنوردی در شرایط سخت است. برای یک کوهنورد، استقامت بیش از هر مهارت دیگری مهم است.یک ورزشکار استقامتی نه تنها در برنامه های کوهنوردی چند روزه و آسان ویا برنامه هایی که در مدت زمان کوتاه اما دارای شرایط سخت هستند، خوب عمل می کند بلکه در تمام سطوح سختی عملکرد خوبی خواهد داشت.ورزشکار استقامتی وضعیت آمادگی قلبی- عروقی و حرکتی بسیار خوبی دارد.

 

🔸🔹آمادگی قلبی -عروقی

آمادگی قلبی- عروقی از طریق ظرفیت هوازی تان اندازه گیری می شود. برای توانایی بدنتان به اکسیژن نیاز دارید.

تمرین قلبی-عروقی قلب و ریه های شما را برای رساندن اکسیژن به ماهیچه هایتان تقویت می کند.

 

🔹🔸آمادگی حرکتی

آمادگی حرکتی به استقامت، توانایی و نیرو،تعادل،سرعت و انعطاف پذیری مربوط می شود.

همه ی فاکتورهای مهم برای داشتن صعودی هموار و کارآمد در مناطق کوهستان در توانایی تان خلاصه می شود.

 

هر سفر یک زندگی٬ هر زندگی یک سفر٬ سفرنورد

سفرنورد فروشگاه تجهیزات کوهنوردی کمپینگ آفرود

درباره نویسنده

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of
طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال